Najnowszy

Darmowe szkolenia dla jednostek charytatywnych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za uczestnictwo w zajęciach nie

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla jednostek charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że stowarzyszenia niedochodowe realizują niezwykle sensowne projekty i zatrudniają do nich zmotywowanych wolontariuszy, to odczuwają brak profesjonalnego warsztatu dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Doradcy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na nieodpłatne szkolenia z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie jednostki, jak również pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże korzystający ze szkolenia winni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w stowarzyszeniach i fundacjach

kierowanie zespołem działaczy społecznych – kompetencje lidera

zespół i efekt synergii

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można zawsze. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują ufundowania kursu każdej zainteresowanej organizacji. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym okresie miejsc a także jakość aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – komentuje Iwona Piga, trener w Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy kampanie będą coraz bardziej profesjonalne, nawet w tych niewielkich lokalnych instytucjach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane środki unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować trochę ten stan zmienić.  Tagi: